KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12771460
nr 1277 1460
Ester Sörberg-Lindgren
(1918-2011), Sverige
Akvarell, "Trädstammar I". Signerad, daterad -59. Motivet: 31x38 cm
Ester Sörberg-Lindgren, svensk bildkonstnär född 1918, död 2011.
måndag 30 september 2019
kl 18:23:42
Ester Sörberg-Lindgren
Läs mer om Ester Sörberg-Lindgren